24/3/2009.......Νίκη για τη γυναικεία ομάδα
                                              Σπουδαία νίκη κατάφερε η ομάδα του Πήγασου εντός έδρας επί της ομάδας του
                            ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ με 3-0 σετ.Έτσι αναρριχήθηκε στην 7η θέση .
                            Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ εκτός έδρας .
23/3/2009.......Απρόσμενη ήττα για την ανδρική ομάδα
                                    Ηττήθηκε η ομάδα του Πήγασου από την ομάδας του ΓΣ ΕΘΝΙΚΟΥ με 3-0 σετ.
                           Έτσι χάθηκε οριστικά το όνειρο της κατάληψης της 5ης θέσης.
                           Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΣΦΑ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΄΄ Ο ΦΟΙΒΟΣ΄΄ εντός έδρας .
 17/3/2009.......Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη γυναικεία ομάδα
                               Στην 10η θέση παρέμεινε η ομάδα  του Πήγασου μετά  τη 5η αγωνιστική της Β φάσης.
                           Ηττήθηκε από την ομάδα του ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ εκτός έδρας με 3-1 σετ.
                           Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  εντός έδρας .
14/3/2009.......Πικρή νίκη για την ανδρική ομάδα
                          Πικρή νίκη κατάφερε η ομάδα του Πήγασου επί της ομάδας της  ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
                           με 3-2 σετ.
                          Έτσι χάθηκε ένας πολύτιμος πόντος στην προσπάθεια για κατάληψη της 5ης θέσης.
                           Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΓΣ ΕΘΝΙΚΟΥ εκτός έδρας .
10/3/2009....... Νέα ήττα για τη γυναικεία ομάδα
                              Υποχώρησε στην 10η θέση η ομάδα  του Πήγασου μετά  τη 4η αγωνιστική της Β φάσης.
                          Ηττήθηκε από την ομάδα του ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ εντός έδρας με 3-0 σετ.
                          Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ  εκτός έδρας .
 7/3/2009..... Αναρριχήθηκε στήν 6η θέση η ανδρική ομάδα
                         Πολύ μεγάλη και πολύ σημαντική νίκη κατάφερε η ομάδα του Πήγασου επί της ομάδας της ΕΝΩΣΗΣ ΗΡΑΚ.ΤΥΦΩΝ
                          με 3-1 σετ εκτός έδρας.Έτσι έπιασε τον αντίπαλό της στη βαθμολογία και αναρριχήθηκε στην έκτη θέση της
                          βαθμολογίας.Πολύ σημαντικό είναι το επόμενο εντός έδρας παιγχνίδι με την ομάδα της ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ όπου με
                          νίκη η ομάδα μας θα συνεχίζει να ελπίζει μαθηματικά τουλάχιστον για την 5η θέση που οδηγεί στα play-off .
28/2/2009..... Απομακρύνεται η 5η θέση για την ανδρική ομάδα
                         Προσπάθησε αλλά δε τα κατάφερε κατάφερε η ομάδα του Πήγασου επί της ΑΕ ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ και έτσι
                         γνώρισε εντός έδρας την ήττα με 3-2 σετ.Έτσι απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την 5η θέση της βαθμολογίας.
                         Πολύ σημαντικό είναι το επόμενο εκτός έδρας παιγχνίδι με την ομάδα της ΕΝΩΣΗΣ ΗΡΑΚ. ΤΥΦΩΝ όπου με  νίκη η
24/2/2009.... Ήττα για τη γυναικεία ομάδα
                             Υποχώρησε στην 8η θέση η ομάδα  του Πήγασου μετά  τη 3η αγωνιστική της Β φάσης.Ηττήθηκε από την ομάδα
                        του ΑΟΟΝΕ Αμαζόνες εκτός έδρας με 3-1 σετ.Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
                        εντός έδρας.
                         Η ομάδα μας είχε αντιμετωπίσει στην Α φάση εκτός έδρας την ίδια ομάδα από την οποία ηττήθηκε με 3-1 σετ .
21/2/2009... Πιο κοντά στην 5η θέση η ανδρική ομάδα
                        Αναμενόμενη μεν αλλά πολύ σημαντική δε νίκη κατάφερε η ομάδα του Πήγασου επί του ουραγού ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ
                       εκτός έδρας με 3-0 σετ.Ανέβηκε έτσι στην 7η θέση της βαθμολογίας.Πολύ σημαντικό είναι το επόμενο εντός έδρας
                       παιγχνίδι με την ομάδα του ΑΕ ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ όπου με νέα νίκη η ομάδα μας έρχεται μια ανάσα από την 5η
                       θέση που οδηγεί στα play-off με πολύ ευνοϊκό πρόγραμμα για τη συνέχεια .
17/2/2009... Kaλό ξεκίνημα για τη γυναικεία ομάδα
                           Στην 5η θέση βρίσκεται η ομάδα  του Πήγασου μετά και τη 2η αγωνιστική της Β φάσης.Νίκησε την ομάδα του ΠΑΚ
                      Χαλανδρίου εντός έδρας με 3-1 σετ.Επόμενος αντίπαλος είναι η ομάδα του ΑΟΝΝΕ Αμαζόνες εκτός έδρας .
                      Με νέα επιτυχία η ομάδα μας βάζει θεμέλια για τη  διεκδίκηση της ανόδου στην Α κατηγορία της Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.

14/2/2009...Συνεχίζει την προσπάθεια η ανδρική ομάδα
                                        Φυσιολογική ήττα υπέστη η ομάδα του Πήγασου από την πρωτοπόρο ομάδα του Ν.Ο.Δήλεσι με 3-1 σετ εντός έδρας.
                      Εύκολο έργο για την ομάδα μας είναι ο επόμενος αγώνας εναντίον της ουραγού ομάδας του ΔΑΣ Ζεφύρι εκτός έδρας
                      και μεγάλη ευκαιρία να αναρριχηθεί στην 7η θέση και να έρθει πιο κοντά στην πολυπόθητη 5η θέση.